באנר תנועת הצופים

ייעוד תנועת הצופים העבריים

"תנועת הצופים העבריים בישראל" היא תנועת נוער ציונית, ממלכתית, שייעודה הוא להקים ולפתח, מסגרות חינוכיות-ערכיות, בהם יפעלו ילדים ובני נוער בכל רחבי הארץ במגוון פעילויות חברתיות חווייתיות המהוות עבורם מקור לפיתוח אישי, לבילוי ולהנאה.

התנועה תתנהל באופן מקצועי על ידי מערכת משולבת של מתנדבים ואנשי מקצוע, שיחנכו, ילוו, וישאפו לניהול עצמי, עצמאי ומרבי ככל האפשר, על ידי הנוער בשכבה הבוגרת.

העשייה החינוכית בתנועת הצופים תמוקד על ערכי חברות ורעות, על "נתינה" ומעורבות חברתית, טיפוח חיים קבוצתיים דמוקרטיים תוך דגש על יוזמה אישית, מנהיגות ומצוינות, הכרת הטבע, אהבת הארץ ושמירה על איכות הסביבה.

התנועה תעודד את חניכיה לעצב זהות יהודית-ישראלית משמעותית המשלבת בין המורשת הרבגונית של העם היהודי על מגזריו השונים, לבין התרבות וההוויה הישראלית המתגבשת במדינת ישראל.

תנועת הצופים תעודד את בוגריה לקחת חלק בפעילות תורמת לקהילה במסגרת שנת שירות-לפני הגיוס לצבא, להתגייס לשירות ביחידות ובתפקידים המביאים לידי מיצוי מרבי את כישרונותיהם ויכולתם לתרום לצה"ל ולפעול, אחרי השחרור מהצבא, באורח מאורגן, כגורם מרכזי ומשמעותי בעיצוב דמותה האיכותית של החברה בישראל.

התנועה היא חלק מתנועת הצופים העולמית ופועלת עם הסתדרותיות הצופים האחרות במסגרת "התאחדות הצופים והצופות בישראל".

המנון הצופים

"היה נכון למלא חובתך
נאמן לעמך ולארצך
בכל עת לזולת תעזור
חוקתך הצופה שמור תשמור
היה נכון, נכון תמיד
היה נכון, נכון תמיד
היה נכון חוקתך לשמור"

שבט בן יהודה

מהשבטים הגדולים באזור השרון. שבט עם צוות מנוסה וכייפי!

 מזמינים את כל ילדי אבן יהודה להצטרף אלינו לפתיחת שנת הפעילות תשפ"א:

 שנה פעילות חדשה בפתח, אנו נרגשים, מלאי התלהבות ותקווה להתחיל "ברגל ימין" ולאפשר לכל ילדינו לחוות, להנות ולהעשיר את עולמם בפעילות הצופים. במהלך השנה, עברנו תקופה מאתגרת, פעלנו ללא הפסקה בכל הערוצים האפשריים, בתקופת הסגר העברנו פעילות יצירתיות בזום ובכל אפשרות לקחנו חלק בפעילות התנדבותית בקהילה.
כאשר התנאים אפשרו לנו לחזור לפעילות מחוץ לבתים, לא ויתרנו ותחת המגבלות הקפדנו על פעילות בקפסולות ובמספר שטחי פעילות נפרדים, תוך הקפדה על עטית מסכות, ריחוק והיגיינה.

לנוכח המצב, על אף שנאלצנו לוותר על חווית מחנה הקיץ, לא עצרנו לרגע ובמהלך הקיץ "הלא שגרתי" שעברנו, התארגנו עם צוותי ההדרכה והפעילים בשכב"ג על מנת להכשירם ולהכינם לקראת פתיחת השנה החדשה.

בשבועות האחרונים, תיקנו, ניקינו, צבענו והכנו את השבט לתחילת הפעילות, לרבות, אישורי הבטיחות מהגורמים המוסמכים.

 

בצפייה רבה, אנחנו מזמינם את ילדיכם, להגיע לפעולה הראשונה ביום שלישי ה 8.9.

במסגרת כללי התו הסגול, הפעילות תתבצע ב מספר שטחי פעילות נפרדים אשר אושרו על ידי המועצה: שטח השבט, גן וינקלר, גן הספריה, גן זלינגר, רחבת עפר בסמוך לגני שרונים. בכל שטח פעילות יהיה אחראי בוגר (מרכז בוגר, דרג מתנדב, הורים מתנדבים), ומרכז צעיר.  

הפעילות תתקיים  לשכבות ד' – ה' ימי שלישי בשעות: 18:00 – 16:30, ימי שישי  15:30 – 14:00.

לשכבות ו' – ט', ימי שלישי בשעות 20:00 – 18:30, ימי שישי 17:30 – 16:00.


אנו לרשותכם לשאלות והבהרות, באימייל:  Benyehuda.even-yehuda@zofim.org.il

 מאחלים לכולנו שנת פעילות עשירה ומהנה

 בברכת הצופים "חזק ואמץ"

 

מרכזים בוגרים: איילון שטול טל': 054-3085191, גל בזק טל':  054-2440763

ברכה גת, גזברית טל': 052-2869926, רולי ארד, ראש השבט טל': 052-3422742